Godziny pracy on-line: 8:00 - 17:00
Godziny otwarcia biura: 8:30 - 16:30
pl en de it fr ru nl es pt ua sk cz lt lv no hu he
Poprzednie Następne
Translations Ukrainian

Język ukraiński, należy do rodziny języków słowiańskich. Posługuje się nim ponad 46 milionów osób na Ukrainie i w sąsiednich krajach, gdzie zamieszkują liczne mniejszości ukraińskie. Jest językiem urzedowym na Ukrainie i w Mołdawii. Język ukraiński zaczyna się rozwijać pod koniec 13 wieku w Księstwie Halicko-Wołyńskim. W czasach Wielkiego Księstwa Litewskiego spotyka się pewne powiązania między białoruskim i ukraińskim. Dalszy rozwój jezyka ukraińskiego następuje w XVI i XVII wieku, kiedy Ukraina stanowiła część Unii Polsko-Litewskiej.
Język ukraiński posługuje się w zapisie cyrylicą.

Biuro tłumaczeń w Częstochowie oferuje usługi w zakresie tłumaczeń ustnych i pisemnych z języka ukraińskiego i na język ukraiński. Współpracujemy z profesjonalnymi tłumaczami wykonującymi zarówno tłumaczenia przysięgłe, jak i zwykłe. W ofercie naszego biura znajdują się również tłumaczenia specjalistyczne, tj. techniczne, prawnicze, naukowe, etc. Biuro współpracuje również z tłumaczami, których pierwszym językiem jest językukraiński, a więc tzw. nativ’ami dzięki czemu jakość świadczonych przez biuro usług jest jeszcze wyższa.
W zakresie tłumaczeń ustnych biuro tłumaczeń Gruca i Partnerzy oferuje usługi obejmujące tłumaczenia symultaniczne i konsekutywne.