Godziny otwarcia on-line/tel. 8:00 - 17:00
pl en de it fr ru nl es pt ua sk cz lt lv no hu he
Poprzednie Następne
Fundacja Świętego Mikołaja
Dodano: 2018-06-06 15:58:36

Dzień dobry,

piszę do Państwa z dobrymi wiadomościami. Jeszcze w tym tygodniu otwieramy w Aleppo pierwszą mini-szkołę „Świetlicę św. Mikołaja” dla 70 dzieci! Trwają ostatnie prace remontowe i za chwilę sale wypełnią się stęsknionymi za zajęciami szkolnymi dziećmi. W naszej mini-szkole będą odbywały się zajęcia lekcyjne, zabawy, zajęcia dodatkowe, rozmowy z psychologiami, a wszystkie sale będą ogrzewane i oświetlone (co dla tych dzieci nie jest zwykłą sprawą, bo w większości domów nie ma ani prądu ani ogrzewania). Jak tylko dostaniemy jakieś zdjęcia z otwarcia i pierwszych dni pracy naszej mini-szkoły od razu je do Państwa prześlę, ale już teraz chciałam Państwu dać znać co się dzieje w Aleppo J Równocześnie intensywnie pracujemy nad otwarciem kolejnej takiej szkoły we wschodniej części miasta, programem stypendialnym dla studentek i studentów oraz kolejnymi kilkunastoma projektami skierowanymi do dzieci – wszystko to możemy robić JEDYNIE dlatego, że otworzyliście Państwo swoje serca i postanowiliście pomóc dzieciom z Aleppo. Dziękuję za to z całego serca!

 

W Stypendiach św. Mikołaja w naszych polskich szkołach też dużo się dzieje. 198 stypendystów z całej Polski rozpoczęło drugi semestr nauki. Za nimi pierwsze sukcesy w tym roku szkolnym: medale w zawodach sportowych, pierwsze miejsca w konkursach i świetne akcje charytatywne, w których brali udział. Jesteśmy z nich ogromnie dumni! J Jutro rozpoczyna się nabór do Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja – projektu dla licealistów, w którym uczymy ich jak przeprowadzić projekt w społeczności lokalnej, a młodzi ludzie wracają do siebie i robią niezwykłe rzeczy! Będę o tym Państwu jeszcze pisać.

 

Jeśli dostaliście już Państwo PIT od swojego pracodawcy, to polecam nasz program do jego rozliczenia: https://pit2017.mikolaj.org.pl/ Dzięki niemu można rozliczyć PIT dosłownie w 5 minut (potwierdzam!). Bardzo prosimy o 1% na rzecz naszych działań! Dzięki tym środkom będziemy mogli zrobić jeszcze więcej i pomóc kolejnym dzieciom. Bardzo Państwu za wszystko dziękuję!!!

 

Z serdecznymi pozdrowieniami z Fundacji Świętego Mikołaja
Izabela Stawicka