Tłumaczymy
w parach językowych

Tłumaczenia czeski

Język czeski należy do rodziny języków indoeuropejskich i grupy języków zachodniosłowiańskich. Jest to język ojczysty dla około 12 mln ludzi na świecie, język urzędowy w Republice Czeskiej, a także jeden z języków urzędowych w Unii Europejskiej. Powszechnie uważa się, że język czeski jest podobny do języka polskiego w związku z czym Polacy mogą porozumieć się z Czechami bez większych trudności. W rzeczywistości czeskie słownictwo tylko na podstawowym poziomie jest podobne do polskiego. Co więcej, niektóre wyrazy polskie mogą mieć zupełnie inne znaczenie w języku czeskim, nawet wulgarne. Dlatego też, Polacy mogą porozumieć się dość łatwo z Czechami wyłącznie w prostych sprawach.

Ze względu na nasze sąsiedztwo z Republiką Czeską i współpracę prowadzoną pomiędzy krajami, język czeski jest dość popularnym językiem tłumaczeń zarówno pisemnych jak i ustnych.

Nasze biuro tłumaczeń w Częstochowie oferuje usługi w zakresie powyżej wspomnianych tłumaczeń zarówno z języka czeskiego na język polski i odwrotnie. Współpracujemy z profesjonalnymi tłumaczami wykonującymi tłumaczenia przysięgłe i zwykłe. W ofercie naszego biura znajdują się również tłumaczenia specjalistyczne, np. techniczne, prawne i naukowe.

Najpopularniejszą formą tłumaczeń ustnych języka czeskiego jest tzw. tłumaczenie towarzyszące. Są to tłumaczenia głównie konsekutywne, w których tłumacz rozpoczyna tłumaczenie dopiero wtedy, gdy prelegent skończy swą wypowiedź. Tłumaczenia te wykonywane są głównie podczas negocjacji i spotkań biznesowych.

Biuro GRUCA i Partnerzy w zakresie języka czeskiego prowadzi również stałą współpracę z tłumaczami, których pierwszym językiem jest język czeski, a więc tzw. nativ’ami dzięki czemu jakość świadczonych przez biuro usług jest jeszcze wyższa i możemy sprostać np. tłumaczeniom reklamowym publikowanym na stronach internetowych firm.