Tłumaczymy
w parach językowych

Tłumaczenia polski

Język polski należy do grupy języków zachodniosłowiańskich. Posługuje się nim około 40 mln ludzi w tym Polonia rozsiana po całym świecie.

Nasze biuro tłumaczeń w Częstochowie oferuje usługi w zakresie tłumaczeń ustnych i pisemnych z wielu języków na język polski i odwrotnie. Współpracujemy z profesjonalnymi tłumaczami o różnych specjalizacjach , wykonującymi zarówno tłumaczenia przysięgłe, jak i zwykłe. W zakresie tłumaczeń ustnych biuro tłumaczeń Gruca i Partnerzy oferuje usługi obejmujące tłumaczenia symultaniczne i konsekutywne.

Tłumaczeniami zajmujemy się od ponad 20 lat. Zdobyte doświadczenie pozwala nam sprostać wielu nietypowym, mocno skomplikowanym tłumaczeniom w krótkim czasie.
Tłumaczenie to interpretacja znaczenia tekstu w języku źródłowym i tworzenie odpowiednika przekazującego tą samą wiadomość w języku docelowym. Żadne tłumaczenie nie jest wiernym przenoszeniem znaczenia słów z języka na język. Przekład musi bowiem uwzględniać kontekst, różnice gramatyczne języków, idiomy, pisownię itp.