Tłumaczymy
w parach językowych

Tłumaczenia rumuński

Język rumuński należy do grupy języków romańskich, chociaż zawiera wiele zapożyczeń z j. słowiańskich, nowogreckiego, węgierskiego a nawet tureckiego.

Język rumuński jest językiem urzędowym w Rumunii, Mołdawii (oficjalna nazwa języka w tym kraju to język mołdawski) i serbskiej Wojewodinie.

Językiem rumuńskim posługują się 23 miliony mieszkańców Rumunii oraz 4 miliony -mieszkańców Republiki Mołdawii. Oprócz tego na terenach Chorwacji, Grecji, Bułgarii, Macedonii i Albanii istnieją skupiska ludności posługującej się dialektami blisko spokrewnionymi z językiem rumuńskim.

Do zapisu języka rumuńskiego od 1860 roku (w Mołdawii od 1989 roku) stosuje się alfabet łaciński.

Biuro GRUCA i Partnerzy przetłumaczy Państwu naj. Rumuński i odwrotnie wszelkie dokumenty urzędowe - od świadectw urodzenia, aktów małżeństwa, rozwodu i zgonu po świadectwa pracy, wyroki sądowe, wszelkie umowy itp.
Współpracujemy również z tłumaczami, dla których pierwszym językiem jest język rumuński, a więc tzw. nativ’ami dzięki czemu możemy sprostać najwyższej jakości specjalistycznym tłumaczeniom technicznym jak i reklamowym.

ZAPRASZAMY