Tłumaczymy
w parach językowych

Tłumaczenia turecki

Język turecki należy do grupy języków oguzyjskich. Posługuje się nim ok. 75 milionów osób na całym świecie, głównie w Turcji gdzie jest językiem urzędowym.

Proces ujednolicania języka pisanego z mówionym trwał w Turcji od XIX w., a jego celem było oczyszczenie języka tureckiego z wpływów arabskich i perskich oraz poszukiwanie wyrazów rdzennie tureckich lub przyswajanie zapożyczeń z języków zachodnioeuropejskich, głównie z francuskiego. Od 1928 roku język turecki zapisywany jest alfabetem łacińskim, na który składa się 29 liter.

Ze względu na swój ograniczony zasięg, język turecki został zaklasyfikowany do III grupy językowej, czyli grupy obejmującej mało popularne języki europejskie posługujące się alfabetem łacińskim.

Biuro tłumaczeń w Częstochowie oferuje usługi w zakresie tłumaczeń ustnych i pisemnych z języka tureckiego na język polski i odwrotnie. Współpracujemy z profesjonalnymi tłumaczami wykonującymi zarówno tłumaczenia przysięgłe, jak i zwykłe. W ofercie naszego biura znajdują się również tłumaczenia specjalistyczne, tj. tłumaczenia techniczne, prawnicze, naukowe, etc. Najpopularniejsze tłumaczenia z/na język turecki obejmują tłumaczenia dokumentów urzędowych, faktur, umów, aktów notarialnych i korespondencji biznesowej.