Tłumaczymy
w parach językowych

Tłumaczenia angielski

Comprehensive translation services: business translations, standard Translations, sworn/certified translations, interpretations

Język angielski kształtowany był przez wpływ języków germańskich i romańskich.
Historia języka angielskiego obejmuje trzy okresy:
- staroangielski – ok. 450 – 1150
- średnioangielski – ok. 1150 - 1450
- nowoangielski – ok. 1450 do dnia dzisiejszego.
Okres nowoangielski to okres ekspansji języka angielskiego, która związana była z kolonizacją nowych terenów przez Imperium Brytyjskie. Wpływ dialektów i rdzennych języków z obszarów stanowiących kolonie brytyjskie (np. Aborygenów w Australii) spowodował, że język ten zróżnicował się w zależności od miejsca jego używania. Potężna ekspansja języka angielskiego w tym okresie, między innymi w Stanach Zjednoczonych, spowodowała iż stał się on międzynarodowym językiem komunikacji, językiem sztuki, nauki, a także jednym z głównych języków używanych w międzynarodowych relacjach biznesowych oraz polityce międzynarodowej.W chwili obecnej istnieje wiele odmian języka angielskiego, który jest językiem urzędowym na obszarach zależnych Wielkiej Brytanii oraz na obszarach większości jej byłych kolonii. Jest to drugi, po języku chińskim, najczęściej używany język na świecie.


Tłumaczenia na i z języka angielskiego są jednymi z najczęściej wykonywanych.
Oferujemy usługi w zakresie tłumaczeń ustnych i pisemnych z języka angielskiego na język polski i odwrotnie. Współpracujemy z profesjonalnymi tłumaczami wykonującymi zarówno tłumaczenia przysięgłe, jak i zwykłe. W zakresie tłumaczeń ustnych z i na język angielski biuro tłumaczeń GRUCA i Partnerzy oferuje usługi obejmujące tłumaczenia symultaniczne i konsekutywne.