Tłumaczymy
w parach językowych

Tłumaczenia arabski

Język arabski należy do rodziny języków semickich. Powstał około VII wieku n.e., czyli w czasie gdy powstawało imperium muzułmańskie i tworzył się islam. Rozwój języka doprowadził do powstania języka klasycznego, potem literackiego, aż wreszcie w XIX wieku wykształcił się współczesny język arabski, określany angielskim skrótem jako MSA (Modern Standard Arabic). Istnieje też wiele dialektów języka arabskiego współistniejących z językiem literackim.

Językiem arabskim posługuje się na świecie około 280 mln ludzi żyjących głównie na Bliskim Wschodzie i w Afryce Pólnocnej. Jest językiem urzędowym w wielu krajach m.inn. w Algierii, Arabii Saudyjskiej, Bahrajnie, Czadzie, Egiocie, Iraku, Izraelu, Jemenie, Katarze, Kuwejcie, Libanie, Libii, Maroko, Mauretanii, Sudanie, Syrii, Tunezji, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Język arabski jest zapisywany alfabetem typu abdżad, od strony prawej do lewej.

Trzeba zaznaczyć, że znajomość współczesnego języka arabskiego nie zapewni swobody porozumiewania się w krajach arabskich, do tego z reguły konieczna jest znajomość dialektu danego kraju, regionu.

Nasze biuro tłumaczeń w Częstochowie oferuje usługi w zakresie tłumaczeń ustnych i pisemnych z językaarabskiego na język polski i odwrotnie. Współpracujemy z profesjonalnymi tłumaczami języka arabskiego, wykonującymi zarówno tłumaczenia przysięgłe, jak i zwykłe. W ofercie naszego biura znajdują się również tłumaczenia specjalistyczne.