Tłumaczymy
w parach językowych

Tłumaczenia chorwacki

Język chorwacki to język ojczysty dla ok 6 mln ludzi. Jest językiem urzędowym w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, Burgenlandzie, Wojwodinie, Czarnogórze i Molise. Należy on do języków południowosłowiańskich. Do końca XI wieku język chorwacki bazował na trzech alfabetach: łacińskim, głagolicy (idiogramy) oraz chorwackiej odmianie cyrylicy. Od reformy w XIX wieku język ten oparty jest na alfabecie łacińskim obejmując 30 znaków. W latach 1945-1991 oficjalnym językiem w Chorwacji był serbsko-chorwacki. Po odzyskaniu niepodległości język chorwacki i serbski zostały uznane za dwa odmienne języki.

W Polsce język chorwacki nie jest bardzo popularny, pomimo tego liczba tłumaczy tego języka, wykonujących zarówno tłumaczenia zwykłe jak i przysięgłe jest stosunkowo duża.

Nasze biuro tłumaczeń, współpracuje z profesjonalnymi tłumaczami języka chorwackiego. Oferujemy tłumaczenia zwykłe i przysięgłe dokumentów handlowych, urzędowych, a także specjalistycznych. Przetłumaczymy dla Państwa świadectwa urodzenia, akty małżeństwa i zgonu, dokumenty związane z zatrudnieniem i podatkami, dokumenty samochodowe, wszelkiego rodzaju umowy, a także instrukcje obsługi itp.
Biuro tłumaczeń GRUCA i Partnerzy współpracuje również z tłumaczami, których pierwszym językiem jest język chorwacki, a więc tzw. nativ’ami dzięki czemu jakość świadczonych przez biuro usług jest jeszcze wyższa. Co więcej możemy w ten sposób sprostać tłumaczeniom reklamowym publikowanym np. na stronach internetowych firm.