Tłumaczymy
w parach językowych

Tłumaczenia flamandzki

Język flamandzki należy do języków germańskich. Jest językiem ojczystym dla około 6 mln ludzi i jest jednym z trzech języków urzędowych w Belgii (oprócz języka francuskiego i niemieckiego). Zdecydowanie większa część Belgów posługuje się tym językiem (56-60%), głównie w północnej części kraju, we Flandrii. Język flamandzki zwany jest również językiem niderlandzkim, jest to jego oficjalna, urzędowa nazwa. W wersji standardowej, szczególnie w wersji pisanej, jest praktycznie identyczny do języka niderlandzkiego używanego w Holandii.

Tłumacz przysięgły języka flamandzkiego to tłumacz przysięgły języka niderlandzkiego, który jest upoważniony do tłumaczenia dokumentów flamandzkich. W Polsce nie ma osobnych uprawnień dla tłumacza przysięgłego języka flamandzkiego.

Biuro tłumaczeń GRUCA i Partnerzy oferuje usługi w zakresie tłumaczeń z języka flamandzkiego na język polski i odwrotnie. Oferujemy tłumaczenia zwykłe i przysięgłe dokumentów handlowych, urzędowych, a także specjalistycznych. Tłumaczymy świadectwa urodzenia, akty małżeństwa i zgonu, dokumenty związane z zatrudnieniem i podatkami, dokumenty samochodowe, wszelkiego rodzaju umowy, a także instrukcje obsługi itp.

Biuro tłumaczeń GRUCA i Partnerzy prowadzi stałą współpracę również z tłumaczami, których pierwszym językiem jest język duński, a więc tzw. nativ’ami dzięki czemu jakość świadczonych przez biuro usług jest jeszcze wyższa.