Tłumaczymy
w parach językowych

Tłumaczenia serbski

Język serbski powstał przez rozbicie języka serbsko-chorwackiego Języki te są do siebie bardzo podobne. Językiem serbskim posługuje się ok. 13 milionów osób w Serbii – jest on tutaj językiem urzędowym. Serbski jest również urzędowym językiem w Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie. Serbski można zapisywać zarówno cyrylicą jak i alfabetem łacińskim. Cyrylicą zapisywane są teksty religijne i tradycyjne. Teksty nowoczesne używają obu alfabetów. Dokumenty oficjalne są jednak publikowane głównie cyrylicą. W Czarnogórze przeważa obecnie alfabet łaciński.

Nasze biuro tłumaczeń, współpracuje z profesjonalnymi tłumaczami języka serbskiego. Oferujemy tłumaczenia zwykłe i przysięgłe dokumentów handlowych, urzędowych, a także specjalistycznych. Przetłumaczymy dla Państwa świadectwa urodzenia, akty małżeństwa i zgonu, dokumenty związane z zatrudnieniem i podatkami, wszelkiego rodzaju umowy, a także instrukcje obsługi itp.
Biuro tłumaczeń GRUCA
 i Partnerzy współpracuje również z tłumaczami, których pierwszym językiem jest język serbski a więc tzw. nativ’ami dzięki czemu możemy sprostać np. tłumaczeniom reklamowym